KALENDARZ

Poprzedni miesiąc Sierpień 2019 Następny miesiąc
P W Ś C Pt S N
week 31 1 2 3 4
week 32 5 6 7 8 9 10 11
week 33 12 13 14 15 16 17 18
week 34 19 20 21 22 23 24 25
week 35 26 27 28 29 30 31

AKTUALNOŚCI

W dniu 7 czerwca br klasa VII wzięła udział w  XII Zlocie Szkół im. Wł. Orkana. Nasza młodzież uczestniczyła w trzech konkursach. Zdobyliśmy I miejsce w konkursie plastycznym  „ Obraz twojej wsi z przed 100 lat” – pracę wykonała Natalia Bachorczyk, II miejsce w przeciąganiu liny i II miejsce w inscenizacji noweli Władysława Orkana „ Płanetnik”. ZOBACZ ZDJĘCIA ->>>>


 

 

W dniach od 25 do 31 maja uczniowie klas II, Va i VI przebywali nad morzem w Łukęcinie. Mieszkali w ośrodku „Wrzos” , położonym 250 m od morza. Podczas pobytu dzieci uczestniczyły w wycieczkach:   - do  Kołobrzegu, gdzie zobaczyły Muzeum Kamienia i odbyły rejs statkiem:

- do Trzęsacza, gdzie zwiedziły Multimedialne Muzeum na Klifie, w którym za pomocą nowoczesnych technologii poznały historię Ruin Kościoła w Trzęsaczu, znaczenie 15 południka, na którym leży Trzęsacz, tajemniczą legendę Zielenicy, a także zobaczyły jak na przestrzeni wieków toczyła się walka człowieka z żywiołem;

- do Niechorza, gdzie zwiedziły Latarnię Morską i Motylarnię”

- piesza wycieczka plażą do Pobierowa;

- w drodze powrotnej spacer po Świebodzinie: Pomnik Chrystusa, Ratusz, Rynek. Pomnik Czesława Niemena.

Na terenie obiektu znajdowały się sale z bilardem, piłkarzykami, stołami do ping-ponga, z których dzieci korzystały, oraz bogate zaplecze rekreacyjno-sportowe z placem do piłki nożnej, boisko do kosza, badmintona, plac zabaw dla dzieci, siłownia zewnętrzna, trampoliny.

Codziennie przebywaliśmy na plaży, dzieci bawiły się w piasku kopały doły, zbierały muszelki, grały w piłkę. Odbył się konkurs rzeźby na piasku, podziwialiśmy zachód słońca.

W czasie pobytu odbyły się dwie dyskoteki i ognisko. Niespodzianką ze strony ośrodka było udostępnienie dzieciom przez 2 dni dmuchawców, gdzie pod baczną opieką animatorów świetnie się bawiły.

Obyły się  konkursy na najsympatyczniejszą dziewczynę i chłopaka turnusu, oraz konkurs na najładniejszy pokój. Młodsze dzieci otrzymały Certyfikat Zielonej Szkoły.

Było cudownie, wszyscy wróciliśmy pełni wrażeń i pozytywnych emocji.

ZOBACZ ZDJĘCIA - >>>>Galeria I  - >>>> Galeria II     - >>>> Galeria III    ->>>> Galeria IV  ->>>> Bałtyk - krajobrazy 


 

Po zakończeniu XII Edycji Insta.ling dla Szkół odbył się szkolny konkurs języka niemieckiego, którego celem było wyłonienie w każdej klasie Mistrza Słownictwa. Do konkursu przystąpili uczniowie, którzy w drugim półroczu wykonali w programie Insta.ling największą ilość sesji oraz najlepiej przyswoili słownictwo.

Oto Mistrzowie Słownictwa Języka Niemieckiego:

klasa III Gimnazjum:

miejsce I – Jakub Wojdyła

miejsce II – Emilia Kowalcze

miejsce III – Monika Krasoń i Roksana Ciuchcińska

klasa VIII Szkoły Podstawowej:

miejsce I – Alicja Zając

miejsce II – Wiktoria Wójciak

miejsce III – Aneta Janocha

klasa VII Szkoły Podstawowej:

miejsce I – Filip Zając

miejsce II – Gabriela Maczek i Angelika Buksa

miejsce III – Natalia Bachorczyk

Gratulujemy!!!


 

Dnia 6 czerwca 2019 r. odbył się finał IV Małopolskiego Konkursu Piosenki Niemieckiej SUPERSTAR 2019. Była to otwarta impreza kulturalna, która miała miejsce w amfiteatrze w Rabce-Zdroju. Organizatorem konkursu było Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego, I LO im. E. Romera w Rabce – Zdroju, Burmistrz Rabki-Zdroju oraz Miejski Ośrodek Kultury. Honorowy patronat nad konkursem sprawowali Starosta Powiatu Nowotarskiego, Burmistrz Rabki – Zdroju, Instytut Austriacki Kraków, Goethe Institut Kraków oraz Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Jakości w Nauczaniu Języków Obcych PASE w Warszawie.

Z dumą informujemy, iż w kategorii „zespół” III miejsce zdobyły Ewelina Jabłońska i Emilia Kowalcze z klasy III gimnazjum.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! ZOBACZ ZDJĘCIA - >>>>


 

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rabce-Zdroju odbyło się rozstrzygniecie IX edycji konkursu "Pięknego Czytania". Mistrzem Pięknego Czytania w kategorii uczniów klas drugich, został uczeń drugiej klasy naszej szkoły - Kacper Kościelniak. To już drugie zwycięstwo Kacpra w tym konkursie, W ubiegłym roku Kacper jako uczeń klasy pierwszej również zdobył tytuł Mistrza Czytania. Serdecznie gratulujemy i jesteśmy dumni z Kacpra.


 

Z okazji Dnia Dziecka w naszej szkole Samorząd Szkolny pod opieką Pani Moniki Makowskiej zorganizował pokaz talentu. Każda klasa miała za zadanie przygotować coś czym by chciała się pochwalić. Z tej okoliczności uczniowie prezentowali piosenki, scenki teatralne, układy taneczne. Na koniec wszyscy się bawili na boisku szkolnym. Za swoje zaangażowanie, występy wszyscy otrzymali słodkości w postaci batonów i cukierków. ZOBACZ ZDJĘCIA ->>>>


 

 

W dniu 10 maja 2019r. odbyła się wycieczka klasowa uczniów kl. II SP, do Krakowa, do Parku Rozrywki GOKIDZ. W GOKIDZ dzieciaki wchodzą do gry, której scenariusz pozwala im odkryć swoje mocne strony i pokonywać słabości. Mierzą się z fizycznymi i logicznymi wyzwaniami świetnie się przy bawiąc. Dzieci wzięły także udział w warsztatach małego naukowca, na których wcieliły się w rolę szalonych naukowców i eksperymentowały w pracowni chemicznej. ZOBACZ ZDJĘCIA - >>>>

Dzięki uprzejmości pani Edyty Kościelniak, mamy Kacpra, dzieci odwiedziły MOTOROLA SOLUTION, gdzie wzięły udział w bezpłatnych warsztatach z programowania, zwiedziły laboratorium .Odbył się także pokaz w Centrum Zarządzania Komunikacją.  Jeszcze raz serdecznie dziękujemy pani Edytko. ZOBACZ ZDJĘCIA - >>>>


 

Uczeń kl. II SP Dawid Starmach zajął III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pod hasłem „Bezpiecznie na wsi: maszyna pracuje a dziecko obserwuje” organizowanym przez KRUS. Na konkurs zgłoszono 506 prac z 38 szkół. Celem konkursu jest promowanie wśród uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą dzieci na terenie gospodarstwa rolnego, a także popularyzacja wykazu czynności szczególnie niebezpiecznych związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 lat. Gratulujemy serdecznie ! ZOBACZ ZDJĘCIA ->>>>


 

29 kwietnia uczniowie klasy VI - Magdalena Zaremba i Maksymilian Zembal wzięli udział w Konkursie Recytatorskim Twórczości Jerzego Tawłowicza, którego organizatorem była Gminna Biblioteka Publiczna w Rabie Wyżnej. Celami konkursu były:

- popularyzacja Twórczości J. Tawłowicza

- rozwijanie wrażliwości na słowo poetyckie

- odkrywanie i rozwijanie uzdolnień artystycznych wśród uczniów

 - rozwijanie zainteresowań poezją.            

W recytacji wzięło udział pięćdziesięcioro uczestników. Nasz uczennica - Magdalena Zaremba zdobyła w tym konkursie wyróżnienie. Laureatce serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Obojgu uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie.